Zajęcia

Krav Maga

Krav Maga (hebr. קרב מגע, tłum. „walka w bliskim kontakcie”) to system walki i samoobrony. Opracowany przez Imiego Lichtenfelda w latach 30. XX wieku, był udoskonalany i rozwijany dla potrzeb wojska w ciągu kolejnych dekad w Izraelu.

Zawiera w sobie najskuteczniejsze kombinacje uderzeń, kopnięć, dźwigni, pchnięć oraz rzutów – pochodzących z innych systemów i sportów walki, m.in. boksu, jiu jitsu, judo, muay thai, zapasów i innych – dopasowanych do użycia w realnych sytuacjach zagrożenia.
W odróżnieniu od sportów walki, Krav Maga zawiera ataki na strefę gardła, oczu, potylicy oraz krocza. Walka w samoobronie musi być skuteczna, prosta, i możliwie jak najkrótsza. Techniki obrony dopuszczają trwałe uszkodzenia ciała agresora, użycie podręcznych przedmiotów codziennego użytku (np. klucze, torebki, plecaki, kije, krzesła). Nauka systemu w wersji cywilnej obejmuje obronę przed uderzeniami, kopnięciami, pochwyceniem, atakami nożem, pałką, butelką, bronią palną, walkę w parterze, a także walkę z wieloma napastnikami.
Krav Maga bazuje na naturalnych odruchach człowieka, stąd jego wysoka skuteczność i łatwość nauczania.

Nasi instruktorzy, w oparciu o doświadczenie i analizę najczęściej popełnianych w Polsce przestępstw związanych z naruszeniem nietykalności cielesnej, a także zagrożeniem zdrowia i życia, dostosowali program nauczania walki i samoobrony Krav Maga do współczesnych potrzeb i realiów.

Boks tajski

Muaythai (boks tajski, syjamski; sztuka ośmiu kończyn; taj. มวยไทย) to tradycyjny tajski sport walki; nierozewralnie związany z kulturą i historią Tajlandii; rozpoznawalny i popularny sport na całym świecie.
Tajski boks charakteryzuje się walką w stójce: w klinczu, z wykorzystaniem łokci do uderzeń i kolan do kopnięć.

W świetle historii techniki walki były trenowane i stosowane przez wiele stuleci przez wojowników tajskich, później, ok lat 30. XX wieku wraz ze wzrostem popularności boksu tajkiego, a także pod wpływem zachodnich sportów walki, wojownicy i zawodnicy zaczęli używac ochraniaczy na krocze, rękawic. Z dawnych rytuałów pozostał m.in. waikhru – rytualny taniec poprzedzający walkę.

Obecnie reguły walk Muaythai wprowadzają podział na kategorie wagowe, określają ilość rund (najczęściej pięć po trzy minuty, z minutową przerwą między nimi), oraz ochraniacze piszczeli, głowy, korpusu, krocza, rekawice w walkach amatorskich, a krocza i rękawice w zawodowych.

Zajęcia dla dzieci

Zapraszamy dzieci od lat 8 oraz młodziez na zajęcia Muaythai (z podziałem na grupy wiekowe).

Treningi sportów walki kształtują w młodym człowieku właściwe zachowania i nawyki. Uczą szacunku do trenera, rodziców, kolegów; są odpowiedzią na młodzieńczą chęć zdrowej rywalizacji i współzawodnictwa; pozwalaja w bezpieczny sposób spożytkować energię; rozwijają poczucie przynależności do grupy; utrzymują właściwą higienę ciała i umysłu; wspieraja rozwój motoryczny; i wiele innych.

Co szczególne ważne, uprawianie aktywności fizycznej od najmłodszych lat, pasja do sportów walki jest jedną z form profilaktyki w walce z chorobami cywilizacyjnymi; otyłoscią, lenistwem, alkoholizmem czy narkomanią.

Seminaria

Sekcja Krav Maga Podhale oraz Szkoła Walki URBAN oferują szkolenia i seminaria specjalistyczne, m. in:

  • Samoobrona dla Kobiet
  • Użycie pałki teleskopowej w walce i samoobronie
  • Obrona przed uzbrojonym napastnikiem
  • Kurs Instruktora Samoobrony
  • Kurs strzelania bojowego
  • Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy

i inne,